15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü

Kadim tarihimiz vatan savunması ile ilgili nice destanlara şahitlik etmiştir. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içerisinde yuvalanmış olan cuntacıların 15 Temmuz 2016 günü gerçekleştirmeye çalıştıkları kalkışmaya karşı Aziz Milletimizin cansiperane mücadelesi de ülkemiz için müstesna bir anlama haiz olan vatan savunmasında yerini almıştır. Vatan, bayrak ve ezan için nice kınalı kuzularımız, Mehmetlerimiz göğüslerini siper etmişlerdir. Merhum Akif, Zulmü Alkışlayamam şiirinde; ‘’Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?‘’ sözleri ile necip milletimizi sınamaya kalkanlara gerekli hesabın peşinen verileceğine atıfta bulunmuştur.

Dâhilî ve haricî mihraklar 15 Temmuz 2016’da kendi kurgularınca kalkışma hareketinde bulunmuşlardır. Cumhurbaşkanımızın telkinlerine duyarsız kalmayan milletimiz tüm Türkiye de meydanlarda sabaha kadar öncelikle darbecilere geçit vermemiş ve darbe girişimi bertaraf edildikten sonrada ülkemize ve demokrasimize sahip çıkmışlardır. Yine birliğin simgesi olan, minarelerde yükselen selalarımız ve sabaha kadar açık olan camilerimizde yapılan dualarımız, kenetlendiğimizin şahitliğini yapan semboller olarak tarihimizde daima anılacaktır. Tankların önünde tıpkı Çanakkale’de, Kafkasya’da olduğu gibi menfur darbe girişiminde de dedelerinin izinde Vatan savunmasında necip milletimiz yerini almıştır.

Milletimiz meydanlarda dik duruş sergilerken devletimizin önemli kurumlarında da düşmana karşı vücutlarını siper eden kahramanlarımız vardı. Sendikamızın kıymetli üyeleri, ülkemizin en önemli yerleri olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Türksat ve Türk Telekom’da darbecilere karşı dik durmuşlar ve iletişimin sürekliliğini sağlayarak darbecilerin emellerine ulaşmalarını engellemişlerdir.

Öz İletişim İş Sendikası kurucularımızdan önce ülkem ve milletim sonra ben ve ailem diyerek TÜRKSAT’ta darbecilere geçit vermeyen Ahmet Özsoy ve Ali Karslı ağabeylerimiz güzide hatıraları ile her daim var olacaklardır. Emanetleri emanetimizdir. Burada şunu da ifade etmek istiyorum. Değerli kardeşim Oğuzhan Karslı gerek Türksat tarafındaki görevi ile gerekse sendikamızdaki görevi ile Ali ağabeyimizin bırakmış olduğu görevi layıkıyla yerine getirmektedir. Bir kez daha bu uğurda şehadet şerbetini içen Ahmet Özsoy ve Ali Karslı ağabeylerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimize rahmet diliyorum.

Ölürsem şehit kalırsam gazi şiarıyla şehadet şerbeti içmeyi göze alan TÜRKSAT’taki çalışma arkadaşlarımızdan Ferhat Derecik, Muhammed Emin Sergili, Bilal Davut Hasetci ve Halil Ersoy ağabeylerimiz başta olmak üzere vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için gazilik unvanına mazhar olan tüm gazilerimize de Cenab-ı Allah’tan sağlık ve afiyet içerisinde hayırlı uzun ömürler niyaz ediyorum.

Öz İletişim-İş Sendikası Genel Başkanı

Av. Semih AYDINER