Emeğin her kademesinde ülkemizin muasır medeniyetler zirvesine ulaşması için gece gündüz demeden alınterileri ile yürekleri ile çalışan; Aziz Emekçi arkadaşlarım Merhaba.

Sizleri sevgiyle, muhabbetle saygıyla selâmlıyorum!

Mahzun bir Ramazan yaşıyoruz. İftar sofralarında sizlerle buluşamadık. Keza bugün yine Mahzun bir işçi bayramını yaşıyoruz. Bugün olduğu gibi Ramazan Bayramı’nda da sizlerle kucaklaşamayacağız. Lakin gönüllerimiz birlikte atmaktadır. Niyazımız bu malum sürecin en kısa zamanda gündemimizden çıkmasıdır.

Aziz Emekçi arkadaşlarım bugün Alınterinin Bayramıdır. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramınız Kutlu olsun.  Bizler Sendikaal mücadelemizi Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’ in “İşçinin hakkını, alın teri kurumadan veriniz!” düsturu ile sürdürmekteyiz. Konfederasyonumuzca 81 İlimizde Valiliklerden izin alınarak Salgınla mücadele kapsamındaki tüm tedbirlere ve sosyal mesafe kuralına uyarak, 1 Mayıs Bildirilerimiz tüm illerimizde okunacak. Tüm illerimizde aynı zamanda okunacak bildiri ile tek vücut olacağız. İşçinin alın terinin arzu ve isteklerini haykıracağız.

Yine Sosyal medyada ve Çevrim içi buluşmalarla “1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ” nü kutlayacağız. Sizlerle kavuşana denk Kanunî Sultan Süleyman’ın dediği gibi ; “Halk içinde mu’teber bir nesne yok devlet gibi /Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi’’ sözleri her zaman ışığımız olsun.  Gerekli kurallara uyarak sağlığımızı koruyalım. Sağlık olmadan emek olmamaktadır.

Virüs nedeniyle ve iş kazalarında rahmetli olan işçi kardeşlerimize Yüce ALLAH’ tan rahmet diliyorum. Rabbim kederli ailelerine sabrı cemil niyaz etsin.

Meydanları hep birlikte dolduracağımız halaylarla kutlayacağımız nice 1 Mayıs’lara.

Mehmet Nur Güllüoğlu
Öz İletişim İş Sendikası Genel Başkanı