Genel Başkan Yardımcımız Semih Aydıner’in Koordinatörlüğünde düzenlenen İşyeri sendika temsilcilerimiz ve Genişletilmiş Yönetim Kurulumuz, Komite başkanlarımızın katıldığı ‘GÜÇLÜ TEMSİL, GÜÇLÜ SENDİKACILIK’ Sloganıyla Hak İş Genel Merkezinde düzenlemiş olduğumuz Öz İletişim İş Sendikası Genişletilmiş Yönetim Toplantısı ve Temsilci Eğitimi sona erdi.

ARSLAN: SENDİKACILIĞI, İNANDIKLARIMIZI HAYATA GEÇİRME MÜCADELESİNDE ARAÇ GÖRÜYORUZ

Eğitimin ilk günü Hak İş Genel Başkanımız Mahmut Arslan beyin ve Genel Başkanımız Mehmet Nur Güllüoğlu’nun açılış konuşmaları ile başlayan programımızın devamında Akademisyen Doç. Dr. Mehmet Merve Özaydın ‘Türkiye’de ve Dünyada Sendikacılık’ hakkında sunumu gerçekleştirdi. Hak İş Başkan Danışmanı Yahya Düzenli Bey ‘Kimlik Aidiyet Örgüt Bütünlüğü ve Temsil Kültürü’ başlıklı sunumu ile bilgilendirmelerde bulundu. Eğitimin ilk günündeki son sunumu Hak İş Kadın Komitesi Başkanı ve Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Fatma Zengin ‘Sendikal Harekette Kadın’ başlıklı sunumunu gerçekleşirdi.

HUKUKİ EĞİTİMİN ÖNEMİ

Eğitimin ikinci gününde Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Semih Aydıner ‘İş Kanunu Kapsamında İşçilik Hakları ve Sendikal Haklar’ başlığı altında sunumu gerçekleştirdi. Ardından, Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Zinet Özlem Akgüç ‘Temsilci Kılavuzu’ başlıklı sunumu ile Temsilcilerin hukuki hakları hususunda bilgilendirmelerde bulundu. Eğitimdeki son sunumu yapan Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Şadi Özbingöl’ün ‘4. Dönem TİS Görüşmeleri’ konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Eğitimin ardından katılımcılara Öz İletişim İş Sendikamız tarafından Sertifika takdim edildi.