HAK-İŞ Kadın Komitesi toplantısı, 16 Haziran 2022 tarihinde HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanı Fatma Zengin Başkanlığında, Sendikamızın Kadın Komite Başkanı Elif Temel’in ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplantıya Sendikamızın Genel Başkanı Mehmet Nur Güllüoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile HAK-İŞ konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın Genel Merkez Kadın Komitesi Başkanları, yardımcıları, ZCTU Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Koordinatörü Nayomi Lunat, Fewen Zewdie ve HAK-İŞ Kadın Komite Sorumlusu Sevgi Yağmur Açıkalın katıldı.

Toplantı, ev sahibi sendikamızın Genel Başkanı Mehmet Nur Güllüoğlu’nun selamlama konuşması ve tanışma ile başladı.

Sayın Güllüoğlu’nun ardından, Öz İletişim-İş Sendikası Kadın Komitesi Başkanı Elif Temel ve HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanı açılış konuşmalarını gerçekleştirdiler.

ZCTU Konfederasyonundan misafir stajyerimiz Nayomi Lunat, toplantımızda kendi konfederasyonlarının yapmış olduğu kadın çalışmaları ve toplumsal cinsiyet eşitliğine bakışları hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Ardından HAK-İŞ Kadın Komitesinin güncel faaliyetlerinin değerlendirilmesi yapıldı. HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanımız Fatma Zengin, Konfederasyonumuzun yaptığı faaliyetleri anlatarak önümüzdeki dönemlerde yapılacak olan faaliyetler hakkında da bilgi verdi.

Toplantıda Öz Taşıma-İş Sendikamızın Kadın Komitesi Başkanı Elif ŞAVLI, HAK-İŞ Kadın Komitesi ve faaliyetlerini anlatan sunumunu gerçekleştirdi.