HAK-İŞ üyesi binlerce kadın, Dünya Kadınlar Gününde Ankara’da buluştu. HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı, taşeron-mevsimlik-geçici ve kampanya işçilerinin sorunlarını Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a kürsüden iletme fırsatı buldu.

HAK-İŞ’in “Kadınların Sendikal Hayata Katkı ve Katılımı İçin Eğitim” sloganıyla 7 Mart 2016 tarihinde Ankara’da gerçekleştirdiği “Uluslararası V. Kadın Emeği Buluşması”na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan Hanımefendi başta olmak üzere Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, milletvekilleri, bürokrat, sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri, Öz İletişim-İş Sendikamız Genel Başkanı Mehmet Nur GÜLLÜOĞLU ve diğer Sendikalarımızın Genel Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri ile ulusal ve uluslararası sendikal hareketten kadın temsilciler ile 81 ilden binlerce HAK-İŞ’li kadın katıldı.

HAK-İŞ’in “Uluslararası V. Kadın Emeği Buluşması”na üyesi bulunduğumuz Avrupa Sendikalar Konfederasyonu (ETUC) ile Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu (ITUC) temsilcileri başta olmak üzere dünyanın değişik coğrafyalarında yer alan 33 ülkeden çok sayıda sendika temsilcisi kadın katıldı.