Allah âdın zikredelim evvelâ

Vâcib oldur cümle iâde her kulâ
Allah âdın her kim ol evvel anâ
Her işi âsân ider Allah anâ

Süleyman Çelebi Hz.

Kadim şehir Bursa’mızın sahiplerinden olan Merhum Süleyman Çelebi Hz. Mevlid- i Şerifi yazarken Allah’ ın adıyla başlamıştır.

Bismillahirrahmannirrahim; Rahman ve Rahim olan ALLAH’ın adıyla anlamına gelen ayetin adıdır. Besmelede Yüce yaratıcının üç ismi geçmektedir. Bunlar; ALLAH (c.c.), Rahman (c.c) ve Rahim (c.c)’ dir. Peygamberimiz (as) her hayırlı işe besmele ile başlanmasını tavsiye etmiştir. Yaratılış gayemizin amacı Allah’ ı tanımak ve ona layık bir kul olmaktır.

“Çalışmak ibadettir” düsturunun temel başlangıcı o işe başlarken besmele ile Yüce yaratanı anmak ile işe başlamaktır. Yapacağımız her işte onun adıyla başlamak işimizin bereketini artıracaktır. Dolayısıyla her hayrın başı olan besmele ile başladığımız işler tükenmez ve bitmez bir hazine olan ALLAH’ın varlığının tecellisidir. Hayırlı her işin başında besmele vardır. Besmele karlı dağları aşmamızda engin rehberdir. Zorlukları kolay kılan altın anahtardır. Kaleleri fetheden manevi silahımızdır. Dinimizin sembollerinden biri olan besmele Yüce yaratıcının bizlere aziz ihsanıdır.

Öz İletişim sendikamızın web sayfası haber portalında acizane yazılar yazacağız. Hayata dair yazılarımızın temel noktası iş hayatımızla ilgili bahisler olacaktır. Çalışma hayatının üstadları ile özel röportajlarımız olacaktır.  Yazı dizilerimize zaman zaman sendikamızın faaliyetleri ile ilgili  bilgilendirmeler yapılacaktır.

Besmele ile çıktığımız bu yolda bendenizi cesaretlendiren Genel Başkanımız Mehmet Nur Güllüoğluna ve  Başkan Yardımcımız Özlem Akküç hanımefendiye teşekkür ederim.

Cahit Zarifoğlunun gayrete dair muhteşem sözü ile şimdilik sizlere veda edelim.

” Takdir-i ezele teslimiz ama gayrete de aşığız.”

Muhsin Kemikli
Öz iletişim İş Sendikası
Kültür Sanat Komite Üyesi