Öz İletişim İş Sendikası olarak, İsrail’in Mescid-i Aksa’da namaz kılan cemaate, Gazze’de bulunan Filistin halkına ve masum çocuklara yönelik saldırısını kınıyoruz.

Genel Başkanımız Mehmet Nur Güllüoğlu, Filistin’de, Kudüs’te ve Gazze’de kan ve gözyaşının birbirine karıştığını belirterek, ‘Kudüs, özgürlüğün, adaletin ve huzur içinde yaşamanın sembolüdür. Bir kez daha haykırıyoruz ki Mescidi Aksa Müslümanlarındır ve ilk kıblemizdir. Umudumuzu, öfkemizi, inancımızı asla kaybetmeyeceğiz’ dedi.

Son günlerde İsrail, savaş uçakları ile Gazze’ye saldırmıştır. Bu saldırının sonucunda Gazze saldırılarında 41’i çocuk, 23’ü kadın 149 Filistinli hayatını kaybetti, 1115 kişi yaralamız bulunmaktadır.
‘Saldırılarda Filistinli kardeşlerimizden şehit olanlara yüce Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. İsrail’in çocukları hedef alması ve bölgede tek hastene olan Şifa hastanesine giden yolları bombalaması savaş suçutur.’ diye konuştu.
Bağlı olduğumuz Hak İş Konfederasyonumuz ve Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın da önderliğinde HAK-İŞ Filistin ve Kudüs’e Destek Sendikal Dayanışma Komitesinin de yaptığı çalışmalar ve faaliyetler ile dünyada barış ve huzur isteyen herkesin bu çatışmanın ve acımasız saldırının karşısında tavır ortaya koyması için çabalamaktadır.

Başkan Güllüoğlu, ‘Başkenti Kudüs olan Filistin devletinin kısa bir zamanda ortaya çıkacağı ve bunun bütün dünya tarafından tanınacağı günleri görmeyi istiyoruz’ dedi.