Nebi KAPLAN – Genel Sekreter

1977 yılında Şanlıurfa Suruç’ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimimi Suruç ve Şanlıurfa’da tamamladı. Harran Üniversitesi Elektrik bölümü ve Anadolu Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme bölümünü bitirdi. Akademik çalışmalar kapsamında Dicle Üniversitesi İ.İ.B.E İşletme bölümünde Yüksek lisansımı tamamladı. Doktora ile ilgili çalışmaları devam etmektedir.

Öz İletişim iş Sendikasının kuruluşundan bu yana Genel Kurul delegeliği ve Öz İletişim iş Sendikasının iş yeri Temsilciliğinin yanı sıra 27 Nisan 2019 tarihinde yapılan 2. Olağan Genel Kurul’da Disiplin Kurulu üyeliği ve Başkanlığı’na seçildi. 19 Şubat 2023 3. Olağan genel kurulda Öz İletişim İş Sendikasının yönetim kurulu kararı ile Sendika Genel Sekreteri olarak seçildi.  2019 yılında yerel seçimlerde Şahinbey Belediye Meclis üyesi olarak seçildi. Kızılay Şahinbey Şubesi üyeliği başta olmak üzere Gaziantep Suruçlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı, Gaziantep Şanlıurfalılar Federasyonu (ŞANFED’İN) Yönetim Kurulu üyeliği, Başkan Yardımcılığı ve Dönem Başkanlığı görevlerini yürüttü, Gaziantep Şanlıurfalılar Derneği (ŞANLIDER’in) kurucularından olup yönetim kurulu görevlerini ifa etti. Ayrıca gönüllü kuruluşlar, Platformlar ve bir çok STK‘da aktif görevler yürütmektedir.

2006 yılında göreve başladığı Türksat Uydu  Haberleşmede en son Gaziantep İl Müdürlüğünde görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.