Değerli arkadaşlar,

Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde bütün üyelerimizi ve aile bireylerini kapsayacak sağlık sigortası yapılması konusunda işverenle mutabakat sağlanamamış olmasına rağmen çalışma yapılmasına yönelik madde (29.1.) toplu iş sözleşmesinde yer almış ancak bugüne kadar bu konuda bir ilerleme sağlanamamıştır.

Bununla birlikte örgütlenme çalışmaları sırasında siz değerli işçi arkadaşlarımıza yapılmasına yönelik mücadele verileceğini söylediğimiz şekliyle biz Öz İletişim-İş Sendikası olarak kendi imkanlarımızla siz değerli üyelerimize Öz İletişim-İş Sendikası Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı sunmaktayız. Bu sigorta poliçesinden sadece üyelerimiz (üyelik aidatı ödeyenler) faydalanabilecektir.

Öz İletişim-İş Sendikası Tamamlayıcı Sağlık Sigortası‘na dahil olmak isteyen arkadaşlarımızın http://www.tamamlayicisagliksigortasi.net/turksat-grup-saglik-sigortasi linkindeki başvuru formunu ve muvafakatnameyi en geç  15.03.2016 / Salı gününe kadar doldurmaları gerekmektedir.

Prim ödemelerinin maaşınızdan 7 taksitle tahsil edilmesi için; başvuru formunu doldurduktan sonra e-posta adresinize gönderilecek muvafakat belgesini ıslak imzalı şekilde tarayarak info@oziletisimis.org.tr adresimize  göndermeniz durumunda işlemleriniz tamamlanacaktır.

Önemli Notlar

  • Aşağıdaki tabloda 0-60 yaş aralığında sigortaya kabul edilecek çalışan , eş ve/veya çocuk primleri yer almaktadır. Eş ve/veya çocukların sigorta kapsamına alınabilmesi için Türksat A.Ş. çalışanı üyemizin mutlaka kendisi için de başvuru yapması gerekmektedir.
  • Yukarıdaki başvuru link’i aracılığı ile başvuru sırasında Sıklıkla Sorulan Soruları (S.S.S) inceleyebilirsiniz. Ayrıca mesai saatlerinde IMC Brokerlik tarafından sağlanacak canlı destek hizmeti ile anlık olarak sorularınıza online cevap alabilirsiniz.
  • Türksat A.Ş. İnsan Kaynakları Direktörlüğü’nden alınan yazılı onay ve Sendikamız ile paylaşılan bilgi doğrultusunda ; maaşlardan  yapılan sigorta prim ödemeleri  üzerinden çalışanlarımız asgari %15 oranında  bir vergi avantajından  da yararlanabilecek ve sağlık sigortası çalışan maliyetinin böylece daha ekonomik hale gelmesi sağlanacaktır.
  • Grup Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hakkında ayrıntılı bilgiye (Sigorta Teminatları ve Kapsamını gösteren özel şartlar, anlaşmalı kurumları, imzalanacak muvafakat belgesi) bu linkten ulaşabilirsiniz.