İbrahim Peygamber’in doğduğu, Eyüp Peygamber’in yaşadığı kent “Peygamberler Şehri” olan, Sendika Genel Başkanımız Mehmet Nur Güllüoğlu’nun memleketi Şanlıurfa’da bulunan Özel Yediiklim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Muzaffer Uçan’ın talebi ile Genel Başkanımız Mehmet Nur Güllüoğlu kitap yardımında bulundu.

Okul Müdür Yardımcısı Muzaffer Uçan okula gelen kitaplara teşekkürlerini şu sözlerle ifade etti; “Göndermiş olduğunuz birbirinden değerli ve güzel kitapları aldım. Öncelikle okulum ve öğrencilerim adına size sonsuz teşekkürler sunuyorum. Okuma oranının çok düşük olduğu  bir toplumda Kitap gönderimini  gerçekten takdir ediyorum. Bu kitaplar  çocuklarımıza hayatı anlama ve anlamlandırma, toplum içerisinde saygıdeğer bir yer edinme, çocuklarımızın bilgi ve kültürünü arttırma, kelime hazinesini zenginleştirme, dili kullanma becerisini güçlendirme, düşünce ve yaşam ufkunu genişletme  gelecekte çocuklarımızın bakış açısını zenginleştirme, zeka seviyesini yükseltme ve daha donanımlı bir fert olmada kolaylık sağlayacaktır. Gençlerini kitapla beslemeyen milletlerin sonu hüsrandır. Bu bilinçle hareket ederek daha bugünden onlara iyi kitaplar hediye etmek için  çaba sarf ediyoruz. Bu çabaya katkı sağladığınız için size ve kurumunuza müteşekkirim.

Gönderdiğiniz kitaplar hem bizi hem de öğrencilerimizi ziyadesiyle mutlu etmiştir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın hurafe ve kulaktan dolma bilgilerden uzak, Din, Vatan, Millet, Atatürk, Ahlak vb. konularda bilgili, ahlaki yönüyle olgun, kendisine ve çevresine faydalı birer fert olmalarına büyük katkı sağlayacağına canı gönülden inanıyorum. İnsanoğlu doğumla başlayıp ölümle son bulacak hayat yolunda sürekli bir değişim, sürekli bir gelişme ve yenileşme içerisindedir. Bu değişim, gelişme ve yenileşme okumanın bilgi sahibi olmanın payı kuşkusuz en yüksektir. Bu değişime ve gelişime büyük bir katkı sağladığınız için ayrıca şahsınıza kurumunuza minnettarım.

Vermiş olduğunuz kaliteli, güler yüzlü ve sabırlı hizmet anlayışınız, isteklerimizi yerine getirirken, göstermiş olduğunuz titizliğiniz, anında geri dönüşümleriniz, çalışmalar sırasındaki bilgi akışını sağlamadaki özveriniz için teşekkürlerimizi bildiririz.

ÖZ İLETİŞİM İŞ SENDİKASI ile tanıştığımız için çok şanslı olduğumuzu düşünüyoruz. Olumlu dönüşünüz, bu kitaplar ve her şey için çok teşekkürler. “Hep okuyan okutan toplumlar olabilmemiz ümidiyle..”  dedi.

Genel Başkanımız Mehmet Nur Güllüoğlu “İnsanoğlu doğumla başlayıp ölümle son bulacak hayat yolunda sürekli bir değişim, sürekli bir gelişme ve yenileşme içerisindedir. Bu değişim, gelişme ve yenileşmede okumanın, bilgi sahibi olmanın payı kuşkusuz en yüksektir. Bu değişme ve gelişime büyük bir katkı sağlayacağını düşündüğüm kütüphanenize katkı sağlamaya vesile olduğunuz için teşekkür ederim’ dedi.