Av. Semih AYDINER – Genel Başkan

1978 Samsun Havza Doğumlu Semih AYDINER ilkokulu Havza’da, ortaokul ve lise eğitimini Samsun Anadolu Lisesinde tamamlamış ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine 1996 senesinde girerek 2000 yılında mezun olmuştur.

Avukatlık Stajını Ankara Barosunda tamamladıktan sonra meslek hayatına 2003 yılında Samsun’da Serbest Avukat olarak başladı. 2009 yılına devam ettiği Serbest Avukatlık döneminde İş Hukuku, Tazminat Hukuku ve Ticari Davalarda uzmanlaştı ve bu konularda hesap bilirkişiliği yaptı.

Telekomünikasyon alanında kariyer yapmak amacıyla 2009 yılında Türksat A.Ş. Hukuk Müşavirliğinde avukat olarak işe başladı. Hukuk Müşavirliğindeki görevi boyunca Kablo TV Alt Yapısına ilişkin davaları takip ederek hem hukuksal hem de teknik anlamda kendini geliştirdi. 2011 yılında Türksat ‘ta ilk defa kurulan Kablo TV Regülasyon birimine Direktör olarak atandı. Burada Şirketin Regülatif uyumu, rakip şirketlerin ürün araştırmaları, rekabet, altyapı paylaşım sözleşmeleri, toptan internet anlaşmaları, Erişim Sağlayıcılar Birliği’nin kurulması ve tüzüğünün hazırlanması, URL engelleme uyumlaştırma, Kablo TV Ses Hizmetinin kurulması ve regülasyon işlemlerinin yapılması, Regülasyon Kurumları ile ilişkilerin yürütülmesi gibi çeşitli konularda Şirketin ilk çalışmalarını yaptı.

Kablo Hizmetleri Müşteri İlişkileri Direktörlüğü görevini vekâleten yaptığı dönemde ise Türksat Elektronik Arşivinin kurulması, Abone Sözleşmelerinin hazırlanması ve basımı, Web TV Abone Sözleşmelerinin hazırlanması, Online Şikâyet Sisteminin kurulması gibi çeşitli projeleri yönetti.

2013 senesinde Bilişim Sözleşme Yönetimi ve Mali Takip Direktörlüğünde Kıdemli Uzman olarak görev yaptığı dönemde Dijital Arşiv, İletişim Merkezi, MPLS projelerinde çalıştı.

Sendikamızın İl Genel Kurulunda Disiplin Kurulu’na seçilerek Disiplin Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu. 2019 senesinde yapılan İkinci Genel Kurulumuz’ da Genel Başkan Yardımcısı olarak seçildi. Bu dönemde Sendikamız teşkilatlanma faaliyetleri, eğitim ve hukuk alanlarında önemli çalışmalarda yer aldı.

2023 senesinde yapılan Üçüncü Genel Kurulumuz’ da Genel Başkan seçilen Av. Semih AYDINER evli ve iki çocuk babasıdır.