Taner ASLAN – Genel Başkan Yardımcısı

1969 yılında Ankara doğan Taner Aslan 1980’de ilk okulu 1983 yılında ortaokulu çocukluğunun geçtiği Mamak’ta tamamladıktan sonra 1986 Yılında Ulus Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinden mezun oldu. Türk Telekom’da çalışmaya başladıktan sonra sektörel bölüm olan Telekomünikasyon bölümünü Yıldırım Beyazıt Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinden 1993 yılında mezun oldu.

İş hayatına 1986 yılında Ostim sanayi sitesinde çeşitli özel firmalarda teknisyen olarak çalıştıktan sonra 1989 Yılında PTT Genel Müdürlüğü, Ankara Yenimahalle Telefon Müdürlüğü, Ostim Şebeke Grup Amirliğinde teknisyen olarak iş başı yaptı.

1995 yılı 24 Nisan’da, PTT’deki telekomünikasyon ve posta hizmetleri birbirinden ayrılarak PTT’nin telekomünikasyon hizmetleriyle ilgili tüm personel, varlık ve yükümlülükleri Türk Telekom’a transfer olduktan sonra yine aynı Yenimahalle Telefon Müdürlüğünde görevine devam etti.

Türksat A.Ş. (Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş.), 2 Temmuz 2004 tarih ve 5189 sayılı kanunun Ek 33. maddesi uyarınca kurulmuş 22 Temmuz 2004 tarihi itibarıyla da faaliyete geçtikten sonra Türk Telekom’dan Türksat’a geçerek görevine devam etmiştir.

Türksat A.Ş’nin kuruluşu döneminde birçok projede yer almış ve bir çok programlar yazarak şirketin işleyişinde pay sahibi olmuştur. 2004 yılından sonra Aslan sırasıyla Uydu birimleri, Yazılım Geliştirme Birimi, İnsan Kaynaklar Direktörlüğü ve en son çalıştığı birim olan Yazılım Geliştirme Direktörlüğünde Teknik personel olarak görevine devam etmektedir.

Çalıştığı Türk Telekom A.Ş ve Türksat A.Ş. ‘de birçok personel ile ilgili sosyal faaliyetleri organize etmiştir. Türksat A.Ş’de halen kurulu bulunan Sosyal ve Sportif Faaliyetler Kurulu üyesi olarak görev almaktadır.

19.02.2023 günü yapılmış 3. Olağan genel kurulumuzda yapılan seçim neticesinde delegelerimizin takdiri ile yönetim kademesine seçilmiştir.

Aslan 3 çocuk babasıdır.