Ebâbiller taşlarken, o çelikten filleri;
Akıyordu göklerden, halka nusret selleri.
Ayaktaydı vatanın her köyü, her bucağı,
Nârı, nûrla söndürdü, o “peygamber ocağı”.

And içiyordu millet, ölümü öldürmeye,
Ay yıldızlı cânâna, canlarını vermeye.
Yeter ki; nazlı hilâl, çehresini çatmasın,
Onbeş temmuz güneşi, ebediyyen batmasın.

Ölümü öldürdükçe, bu milletin neferi;
Yazacaktır tarihler, daha pek çok zaferi.
Dünya şunu bilsin ki; doğan her güneş batar,
Bu güneş batmayacak, tâ ki mahşere kadar.

Cengiz Numanoğlu

Ülkemizin ecdattan aldığı kadim toprakların korunması sürecinde gerek dışarıdan gerekse içeriden çeşitli dönemlerde hain düşman amellerinin tuzağına düşmüş; Yüce Yaratanın izni ile her dem ayağa kalmayı başarmıştır, başarmaya devam edecektir.  Ülkemizde en uzun gece olarak anımsadığımız birçok şehidimiz ve gazimizin olduğu 15 Temmuz 2016 yılında hain darbe girişiminin dördüncü yılındayız.

Hain darbe girişimi içerden ve dışarıdan dış mihrak odakları ile birlikte hainlerce aziz milletimizin kendi topu, tüfeği, uçağı ile saldırıya uğramıştır.  Başta Cumhurbaşkanımızın soğukkanlı duruşuyla ve telkinleriyle o gece milletimiz bir kez daha vatanına sahip çıkmak için sokaklara çıkmış; hainlerin emellerine fırsat vermemiştir.

Hain darbecilerin teslim almaya niyetlendiği ve alamadığı ülkemizin göz bebeği TÜRKSAT’ımız da o geceyi en uzun yaşayan kurumlarımızdandı. Hainler uydular üzerinde iletişim ele geçirerek milletimize yalan beyanlarını tüm kanallarda devam ettireceklerdi. Lakin kurdukları tuzaklar başlarına yıkılmıştı. TÜRKSAT personelimizin soğukkanlılığı ile TÜRKSAT’ımız emin ellerde idi. Gölbaşı yerleşkesinde görevli Kardeşlerim Ahmet Özsoy ve Ali Karslı’nın hainler tarafından şehit edilmeleri haberi ile o gece sarsılmıştık. Sonradan kamera kayıtlarını izlediğimiz olay anında gözü dönmüş korkak hainlerin milletin kuruşunu acımadan şarjörleri abilerimizin bulunduğu arabaya boşalttıklarını gördüğümüzde bu hainlerin ne kadar adi ve korkak olduklarını gördük. Aynı araba içinde bulunan ve yaralanarak gazi olan Ferhat Derecik, helikopterden açılan ateşle yaralanarak gazi olan Halil Uysal, Muhammet Emin Sergili ve Bilal Davut Hasetçi kardeşlerimiz o gecenin en yakın şahitleridir.

Evet, bu hunhar hain darbe girişimini ‘’ UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ ‘’

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle 15 Temmuz gecesinde korkusuzca hainlerin karşısına çıkan başımızın tacı gazilerimize şükranlarımızı arz ederken; şehadete ermiş başta Ahmet Özsoy ve Ali Karslı abimize, tüm şehitlerimizi minnetle yâd ediyorum. Aziz şehitlerimize Yüce Allah’ tan rahmet kederli ailelerine sabr- ı cemil niyaz ediyorum.

MEHMET NUR GÜLLÜOĞLU
Öz İletişim İş Sendikası Genel Başkanı